Partnerzy portalu
Żabka uruchomiła pilotażowy sklep na stacji paliw Stacja, na której Żabka otwiera swój pierwszy sklep w ramach projektu, należy do sieci Rakieta/fot. mat. pras.

Żabka uruchomiła pilotażowy sklep na stacji paliw

Autor: dlahandlu.pl Data: 15 listopada 2021 13:37

Żabka uruchomiła swój pierwszy, pilotażowy sklep na stacji paliw Rakieta, zlokalizowanej w miejscowości Krosno k. Mosiny (woj. wielkopolskie). To kolejny, obok sezonowych, mobilnych czy samoobsługowych, format sklepów, które Żabka uruchomiła. To także śmiała odpowiedź na działania Orlenu, który oprócz sklepów O!Shop na stacjach paliw ruszył z konceptem miejskim „Orlen w ruchu”. Do końca roku ma powstać ok. 40 takich placówek, a w ciągu najbliższych 4 lat - ok. 900.

Stacja Rakieta ma charakter samoobsługowy i dzięki automatycznemu systemowi sprzedaży paliwa oferuje klientom możliwość szybkiego tankowania. Oferta produktowa Żabki została dostosowana do formatu i oferuje hot dogi, kawę na wynos oraz produkty motoryzacyjne, o które wzbogacony został jej asortyment.

Żabka na stacji benzynowej

– Od kilku lat na czas wakacji stawiamy nad Bałtykiem sklepy sezonowe, w tym roku uruchomiliśmy pilotażowo mobilną Żabkę obecną na koncertach i targach. W kilku miastach funkcjonują już nasze bezobsługowe Żappka Store, które umożliwiają dokonanie zakupów nawet w kilka sekund bez kontaktu ze sprzedawcą. Uruchomienie pierwszej, pilotażowej Żabki na stacji benzynowej to kolejny krok w kierunku zapewnienia klientom jak największego komfortu zakupów, a franczyzobiorcom unikalnych lokalizacji, generujących dużą liczbę klientów i odpowiednie obroty – powiedział Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka.

Stacja, na której Żabka otwiera swój pierwszy sklep w ramach projektu, należy do sieci Rakieta – nowej na rynku sieci stacji paliw, oferującej tankowanie tradycyjne i bezobsługowe. Stacje powstają na zagospodarowanych terenach, a ich właścicielem jest firma AFS (Automotive Fuels Services).

– Lokalizacje sklepów to jeden z kluczowych aspektów wpływających na decyzje zakupowe klientów, dlatego nieustannie pracujemy nad tym, by były one jak najefektywniejsze i spełniały ich oczekiwania. Rakieta to stacje bezobsługowe, lokalne, które w naturalny sposób mogą być ofertowo uzupełnione przez Żabki – powiedział Waldemar Lisiewicz, dyrektor ekspansji Żabka Polska.

Żabka Polska  jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 7600 placówek prowadzonych przez ponad 6200 franczyzobiorców pod marką Żabka.

Tymczasem Orlen na koniec II kw. 2021 miał 2854 stacje paliw w Polsce z czego na 2239 stacji działa koncept pozapaliwowy StopCafe/star Connect, w tym: 1730 w Polsce, 315 w Czechach, 151 w Niemczech, 29 na Litwie i 14 na Słowacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz