×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Zamiennik mleka z ziemniaków. Takie rzeczy tylko w Szwecji
Dug to roślinny zamiennik mleka produkowany m.in. z ziemniaków./ fot. Instagram

Zamiennik mleka z ziemniaków. Takie rzeczy tylko w Szwecji

Autor: www.portalspozywczy.pl Data: 29 lipca 2021 13:24 | Aktualizacja: 29 lipca 2021 14:43

Firma Veg of Lund ze Szwecji zaprezentowała nową markę Dug, pod którą kryje się zamiennik mleka produkowany z...ziemniaków.

Dug to roślinny zamiennik mleka produkowany m.in. z ziemniaków.

Jak zapewniają Szwedzi Dug pieni się podobnie jak klasyczne mleko, dzięki czemu może być używany przez baristów do przygotowywania latte. Producent wskazuje, że Dug jest lepszy dla środowiska niż roślinne "mleka" produkowane z migdałów czy owsa.

Roślinne zamienniki mleka - nowość 

Roślinne zamienniki mleka nie są niczym nowym na rynku. W Polsce niemal każdy sklep oferuje już przynajmniej kilka rodzajów takich napojów.

Tymczasem szwedzka firma Veg of Lund zaprezentowała nową markę Dug, pod którą kryje się zamiennik mleka produkowany z...ziemniaków. Produkt dostępny jest w trzech wariantach: Original, Barista i w wersji niesłodzonej Unsweetened. 

Po debiucie w Szwecji Dug rozszerza dystrybucję na kraje Europy Zachodniej. Produkty są dostępne na platformach Navesu i Amazon. Na stronie producenta sześć kartonów o pojemności 1 litra kupimy w cenie 12,50 funtów (ok. 67 zł, ponad 11 zł za pojedynczy karton).

Dug - zamiennik mleka z ziemniaków - skład

Jak twórcom Dug udało się uzyskać substytut mleka z ziemniaków? W składzie napoju, naturalnie oprócz ziemniaków, znajdziemy m.in. białko grochu, olej rzepakowy i błonnik z cykorii. Producent zapewnia, że w procesie produkcji nie stosuje soi, glutenu, orzechów i składników odzwierzęcych.

Skład produktu (Dug Original) to: Woda, ziemniaki (6 %), maltodekstryna, białko grochu, błonnik z cykorii (roślinny), olej rzepakowy, fruktoza, sacharoza, regulator kwasowości (fosforan dwu- i jednosodowy), węglan wapnia, emulgator (lecytyna słonecznikowa), aromat naturalny, witaminy (D, ryboflawina, B12, kwas foliowy).

Skład Dug Barista: Woda, ziemniaki (9 %), olej rzepakowy, maltodekstryna, białko grochu, błonnik z cykorii (roślinny), fruktoza, sacharoza, regulator kwasowości (fosforan dwu- i jednosodowy), węglan wapnia, emulgator (lecytyna słonecznikowa), aromat naturalny, Witaminy (D, ryboflawina, B12, kwas foliowy).

Skład Dug Unsweetened: Woda, ziemniaki (9 %), olej rzepakowy, białko grochu, regulator kwasowości (fosforan dwu- i jednosodowy), węglan wapnia, emulgator (lecytyna słonecznikowa), naturalny aromat, witaminy (D, ryboflawina, B12, kwas foliowy).

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz