×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Zespół Chefs for Change opublikował Roślinny Przewodnik Cukierniczy
Zespół Chefs for Change wydał Roślinny Przewodnik Cukierniczy/ fot. materiały prasowe

Zespół Chefs for Change opublikował Roślinny Przewodnik Cukierniczy

Autor: www.horecatrends.pl Data: 16 września 2021 15:46 | Aktualizacja: 16 września 2021 17:42

Roślinny Przewodnik Cukierniczy to nowa publikacja autorstwa zespołu i ambasadorów projektu Chefs for Change. To zbiór wskazówek, proste przepisy i porady jak przygotowywać desery przyszłości.

Nie jest tajemnicą, że kuchnia roślinna w ostatnich latach wzmacnia swoją pozycję megatrendu kulinarnego. Jednocześnie zmienia się podejście Polaków do nabiału – już 23% z nich nie je lub ogranicza spożycie mleka i produktów mlecznych, a 18% podobnie zapatruje się na rolę jajek w swojej diecie. Mimo to, wśród twórców wypieków i deserów bardzo często wciąż panuje błędn 
przekonanie, że słodkości w wersji wegańskiej muszą być z automatu
dietetyczne (bezcukrowe, bezglutenowe, surowe), a stworzenie roślinnych
wariantów klasycznych pączków, drożdżówek czy kremówek jest niezwykle
trudne.

- Tradycyjne cukiernictwo zbudowane na maśle, śmietanie i jajkach, to
 język, który jest zrozumiały dla profesjonalistów i domowych cukierników. Aby zasady przygotowywania roślinnych deserów były przystępne dla wszystkich, ważne jest by odnosić się do kultury kulinarnej, w której jesteśmy osadzeni. Ale także pamiętać, że za wspaniałymi deserami stoją reakcje chemiczne, które dają pożądany efekt i można go osiągać także bez składników odzwierzęcych  mówi Dominika Targosz, ambasadorka Chefs for Change i współautorka Przewodnika.

- Odnoszenie się do tradycji to przygotowywanie deserów które wyglądają znajomo, także dla osób w średnim czy starszym wieku, należy więc zmienić myślenie o składnikach, ale nie o wrażeniach, których oczekujemy od najpyszniejszych deserów jakie tylko można sobie wyobrazić - dodaje Tadeusz Muller, który w ten sposób argumentował wybór bezy kawowej jako swojego przepisu, który znalazł się w publikacji.

Roślinny Przewodnik Cukierniczy został przygotowany we współpracy z profesjonalistami – ambasadorami projektu Chefs for Change. Swoimi przepisami podzielili się: Tadeusz Muller, Patryk Szczepański, Ernest Jagodziński, Natalia Stachowska, Karolina Kowalczyk, Wojciech Starowicz, Jakub Mołda z zespołem, Laura Monti, Agnieszka Sierac, Dariusz Jatczak, Karolina Nej.

Przewodnik dostępny jest za darmo w formie cyfrowej na stronie RoślinnieJemy - https://bit.ly/398MyDZ.

Chefs for Change to projekt stworzony pod skrzydłami kampanii RoślinnieJemy.

Owoce akcji, która ma w swoich szeregach już ponad 50 ambasadorów i ambasadorek, to m.in.: seria roślinnych kolacji charytatywnych, Wielka Lekcja Kuchni Roślinnej online, roślinne szkolenia w ramach wirtualnej Akademii RoślinnieJemy, a także przewodniki dla restauracji. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz