×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Znamy najlepsze włoskie białe wino 2023 r.
Które wino jest najlepszym włoskim białym winem 2023 roku? /fot. shutterstock

Znamy najlepsze włoskie białe wino 2023 r.

Autor: polskiobserwator.de Data: 14 kwietnia 2023 12:31 | Aktualizacja: 14 kwietnia 2023 12:39

Najlepsze włoskie białe wino 2023 roku?  Jest jednym najsławniejszych produktów Made in Italy i jednym z najczęściej eksportowanych produktów za włoską granicę. Magazyn „5starWines” wybrał najlepsze włoskie wina do umieszczenia w swoim przewodniku, a wyniki selekcji ujawnił w Vinitaly w Weronie - informuje polskiobserwator.de.

Najlepsze włoskie białe wino w 2023 roku

Wybrane wina są degustowane „w ciemno” przez jury ekspertów: po analizie wizualnej i smakowo-zapachowej każdy sędzia przypisuje każdemu winu ocenę od 1 do 100. Po zakończeniu wstępnej oceny, wina, które otrzymały bardzo wysoką ocenę (powyżej 90) są degustowane i oceniane ponownie.

Po zakończeniu degustacji, wina, które zakwalifikowały się ponownie z wynikiem dziewięćdziesięciu lub więcej punktów, uzyskują prawo do publikacji, wraz ze swoją punktacją, w międzynarodowym przewodniku 5StarWines – the Book oraz w cyfrowym katalogu wyboru - informuje polskiobserwator.de.

Zdaniem ekspertów oceniających 5StarWines, najlepszym białym winem roku jest Greco di Tufo D.O.C.G. 2022, wyprodukowane przez winnicę „Terre d’Aione”: wino zdobyło imponującą liczbę 95 punktów na 100.

To idealne białe wino do surowych owoców morza, zup i grillowanych ryb, niebieskich i półdojrzałych serów, dobrze komponuje się również z pierwszymi daniami z białego mięsa, mozzarellą di bufala i warzywami. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz