Partnerzy portalu
Żółta rzodkiew marynowana daikon od Old Friends Kimchi wchodzi do sklepów
Rzodkiew Do Sushi ma intensywny słodko-słono-kwaśny smak, jest chrupka, a złoty kolor zawdzięcza kurkumie. Fot. Materiały prasowe

Żółta rzodkiew marynowana daikon od Old Friends Kimchi wchodzi do sklepów

Autor: Katarzyna Gubała Data: 15 września 2022 11:55

Rzodkiew Do Sushi wyprodukowana przez Old Friends Kimchi pojawiła się właśnie w sklepie E.Leclerc w Warszawie. Wkrótce ma być szerzej dostępna w sklepach i hurtowniach.

  • Old Friends Kimchi to polska marka, która przygotowuje kimchi dla sklepów i gastronomii
  • Do kimchi dołączyła teraz japońska żółta rzodkiew daikon
  • Rzodkiew Do Sushi to produkt dla miłośników sushi, którzy przygotowują je w domu, ale ma też inne zastosowania
  • Żółtą rzodkiew marynowaną daikon można położyć na kanapkę, zjeść jak surówkę czy dodać do bowla

Pierwsze kimchi od Old Friends Kimchi - Classic Spicy zostało wprowadzone na rynek w 2019 r. i szybko stało się bestsellerem. Od tego czasu na rynku pod tą marką pojawiły się kimchi wegańskie, a także kimchi z buraka oraz marchwi. Marka wyróżnia się krótkim asortymentem w różnej wielkości opakowaniach, gdyż chce się specjalizować w kimchi i dbać o jak najwyższą jakość produktów.

Dla miłośników sushi, którzy przygotowują je w domu

Teraz do kimchi od Old Friends Kimchi dołącza japońska żółta rzodkiew daikon.

- W naszej wytwórni w Kobyłce pod Warszawą już od roku powstaje rzodkiew dla gastronomii, dla lokali i producentów zestawów sushi. Chcieliśmy jednak, żeby w 100% naturalna, pozbawiona konserwantów rzodkiew była dostępna również dla miłośników sushi, którzy przygotowują je w domu - mówi horecatrends.pl Mira Klepacka właścicielka OFK. 

Żółta marynowana rzodkiew - do czego ją dodać? 

Żółta marynowana rzodkiew to bardzo popularny dodatek do sushi (w tej wersji nazywa się oshinko). Jest też jedną z najpopularniejszych koreańskich przystawek, które podaje się do dań głównych (tzw. banchan). Jednak to nie koniec możliwości marynowanej rzepy. Można ją też jeść jako dodatek do kanapek na śniadanie, jako surówkę do obiadu lub komponować z nią bowle o każdej porze roku. Rzodkiew ma intensywny słodko-słono-kwaśny smak, jest chrupka, a piękny złoty kolor zawdzięcza kurkumie.

Rzodkiew Do Sushi od Old Friends Kimchi dostępna jest w słoiku 500 g. Sugerowana cena w sklepie to 18 zł. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz