Partnerzy portalu
Otwarcie gastronomii: 15 maja ruszają ogródki, 29 maja lokale rząd przedstawił plan odmrażania gospodarki: 15 maja ruszają ogródki restauracyjne a 29 maja lokale/ fot. shutterstock

Otwarcie gastronomii: 15 maja ruszają ogródki, 29 maja lokale

Autor: www.horecatrends.pl Data: 28 kwietnia 2021 12:15

Rząd przedstawił plan odmrażania gospodarki, w tym gastronomii. Restauracje będą mogły świadczyć usługi od 15 maja - w ogródkach. Z kolei od 29 maja mogą ruszyć restauracje i kawiarnie czyli gastronomia wewnętrzna.

Premier RP - Mateusz Morawiecki, przyznał podczas konferencji prasowej, że dane, które otrzymujemy pozwalają na podjęcie decyzji związanych z odmrażaniem gospodarki. Dają one podstawy do ostrożnego optymizmu. 

Na tej podstawie przedstawiono plan odmrażania gospodarki, w tym sektora gastronomicznego 

gstro-1536x864.jpg

Od 15 maja może ruszyć tzw. gastronomia zewnętrzna czyli ogródki restauracyjne. Z kolei od 29 maja wrócą restauracje i kawiarnie czyli gastronomia wewnętrzna - jednak z limitem 50 proc.  zajętych miejsc i zachowaniem odległości pomiędzy stolikami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Flesz

    Działu konsumenta ogólnej wypowiedzi jesteśmy skłonni przyznać ogródek rację Są w tym czasie siew nasion Wolnej wypowiedzi w strukturze widzianego problemu przez kilka miesięcy widzianego trybu noszenia i chodzenia tak zwanych maseczka będziecie uzależnieni od temperatury otoczenia i zawartości gęstości wdychanego tlen Prosimy sobie resztę do śpiewać